4–6 mėnesiai

Maždaug pusės metų vaiką reikia pradėti mokyti valgyti iš šaukštelio. Pradėti reikėtų nuo viso šaukštelio maisto, dalis jo pradžioje gali tiesiog išbėgti iš burnos, o kitą dalį maisto vaikas gali išspjauti pats. Tai nereiškia, kad vaikas nepajėgus valgyti, jis tik neturi įgūdžių. Maitinimo procedūrą reikia ramiai kartoti kiekvieną dieną panašiu laiku, geriausia iki pietų. Kai vaikas vakarop pavargsta, jis gali neturėti jokio noro mokytis. Be to, jei kiltų kokia nors nepageidautina reakcija į naują maistą (pilvo skausmas, bėrimas), dienos metu tai lengviau pastebėti ir vaikui padėti.

Duodamo maisto kiekis – nuo viso šaukštelio iki kelių šimtų gramų po kelių savaičių. Kai vaikas jau dvi savaites vieną kartą per dieną valgo vieną papildomą patiekalą, į jo valgiaraštį galima įtraukti dar vieną valgymą. Pavyzdžiui, pusryčiams galima duoti košės, o pietums – daržovių tyrės.

Daržovių tyres rekomenduojama patiekti drungnas, tokios jos skanesnės ir lengviau virškinamos. Iš daržovių tinka visos vietinės daržovės ir šakniavaisiai, tačiau burokėlius ir griežčius rekomenduojama į meniu įtraukti tik pirmųjų metų pabaigoje. Vaisių tyrių šildyti nereikia, jos duodamos kambario temperatūros. Prieš maitinant vaiką reikia būtinai patikrinti maisto temperatūrą, nes per karštas arba netolygiai pašildytas maistas gali nudeginti. Tai ypač svarbu, jei vaiko maistas šildomas mikrobangų krosnelėje.

Jei vaikas maitinamas pramoniniu maistu, iš indelio paimkite ir pašildykite tik tuo metu reikalingą maisto kiekį. Indelį su likusiu maistu padėkite į šaldytuvą kitam kartui. Atidarant indelį turi pasigirsti spragtelėjimas – tai reiškia, kad indelis buvo uždarytas sandariai ir maistas yra tinkamas duoti vaikui. Jei maistas šildomas su visu indeliu, likučio pakartotinai šildyti negalima. Negalima maitinti vaiko tiesiai iš indelio, nes seilių dalelės ir jose esantys mikroorganizmai gali patekti į indelį ir maistas jame suges.

 

„Põnn“ maistas, tinkamas kūdikiams nuo 4-to mėnesio:

Daržovių ir vaisių tyrės

„Põnn“ daržovių ir vaisių tyrės yra puikus pirmasis papildomas vaiko maistas. Jos gaminamos tik iš vieno arba dviejų komponentų ir puikiai tinka supažindinti vaiką su naujais skoniais arba kaip lengvas užkandis. Tyrėse nėra pridėta nei cukraus, nei skonio ir kvapo stipriklių. Produktuose nėra glitimo ir laktozės, jie gaminami iš griežtai kontroliuojamų ekologiškų žaliavų.